Fundamenty żelbetowe, ściany nośne i działowe z pustaków ceramicznych, strop gęstożebrowy, konstrukcja dachu drewniana, dachówka ceramiczna.
Projekt Kokos odznacza się atrakcyjnym, nowoczesnym wyglądem, a przy tym ciepłym i przytulnym charakterem. Dom posiada duże pomieszczenia, ma wydzielone strefy, a jego wielkość pozostaje na racjonalnym poziomie. Dom ten jest komfortowy i elegancki, przeznaczony dla 4-5 osobowej rodziny. Cechą charakterystyczną projektu są wydzielone dwa skrzydła. Jedno przeznaczone jest na część nocną, a drugie na dzienną. Aby zapewnić komfort wszystkim domownikom, obie strefy zostały rozdzielone centralnie umieszczonym holem. Jest to jasne pomieszczenie z którego rozpościera się widok na ogród, a goście mogą przejść bezpośrednio na przyjęcie odbywające się na tarasie.
Z holem łączy się przestronny salon. Jego przestrzeń zaprojektowano tak, aby każda strona pomieszczenia mogła uatrakcyjnić wnętrze. Jedna ze ścian może być tłem dla eleganckiego kompletu wypoczynkowego, naprzeciwko którego można ustawić zestaw kina domowego. Mamy też ścianę z kominkiem, a pod szerokim oknem z widokiem na ogród miejsce na stół jadalny.
Niezwykle ważnym elementem każdego domu jest kuchnia. W domu Kokos jest ona sercem domowego ogniska, z miejscem do wspólnego biesiadowania dla całej rodziny.
Oczywiście nie zapomniano o wygodnym przygotowywaniu posiłków. Zaprojektowano w pełni ergonomiczny ciąg kuchenny z dużą powierzchnią blatów roboczych i miejscem na pion z piekarnikiem i kuchenką mikrofalową. Z kuchnią łączy się pomieszczenie gospodarcze, co daje możliwość wykorzystania jego części jako spiżarni. Rozmiary pomieszczenia pozwalają na zainstalowanie kotłowni na paliwo stałe.
W części sypialnej zaplanowano dwa duże pokoje dla dzieci. W każdym można ustawić biurko z zapewnieniem prawidłowego oświetlenia do pracy. Dla rodziców przewidziano dużą sypialnię z garderobą. Jest w niej miejsce na najszersze dwuosobowe łóżko i toaletkę pani domu.
W projekcie zastosowano wyłącznie typowe i sprawdzone rozwiązania techniczne, co znacznie ułatwi budowę. Odpowiednio zaprojektowane przegrody i instalacje sprawiają, że budynek jest energooszczędny.