Technologia tradycyjna : - ściany zewnętrzne murowane grubości 30 cm + 10 cm styropian - ściany wewnętrzne (nośne) gr. 25 cm i działowe gr. 12 cm - wszystkie ściany wykonane z pustaków ceramicznych "POROTHERM" - sufit podwieszany z płyt GK na ruszcie stalowym - konstrukcja więźby dachowej drewniana w układzie krokwiowym z ramą drewnianą - pokrycie dachówka ceramiczna - instalacja grzewcza : kocioł gazowy w kotłowni
Orientacyjny koszt inwestycji (technologia tradycyjna): Stan pod klucz - 250 976 zł(netto). Stan surowy zamknięty - budynek ocieplony, z pełną stolarką drzwiowo-okienną zewnętrzną, dach kryty dachówką ceramiczną, wszystkie powierzchnie pionowe i poziome przygotowane do położenia ostatniej warstwy wykończeniowej (tynk, płytki, panele). Realizacja tzw. "systemem gospodarczym" pozwala obniżyć koszty o około 30%.
"Alabama" Obszerny parterowy dom przypadnie do gustu tym, którzy lubią przestrzeń. Uwagę przyciąga już samo wejście - rodzaj otwartego, nakrytego zgrabnym daszkiem ganeczku, którego ozdobą są łagodne szerokie łuki. Harmonijna sylwetka Alabamy to między innymi zasługa starannie dobranych proporcji i efektownego kopertowego dachu. Ozdobą domu od strony ogrodu jest podcienie z tarasem , chroniącym idealnie przed kaprysami pogody: nadmiernym słońcem czy też deszczem. Atutem Alabamy są jasne, wygodne i przestronne wnętrza. Pokój dzienny, z którego wychodzi się na taras jest połączony z kuchnią, w której wydzielono z miłym kącikiem jadalnym pod oknem. Poza tym jest tu sporych rozmiarów sypialnia, dwa przytulne pokoje, łazienka oraz WC. Projekt składa się z części architektonicznej, konstrukcyjnej, wewnętrznych instalacji wod.-kan, c. o. i elektrycznej. W projekcie załączone są podstawowe zestawienie stali, drewna i stolarki okienno-drzwiowej. Do projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian, oświadczenie projektantów o wykonaniu projektu zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami oraz kserokopie uprawnień projektantów wraz z aktualnym wpisem do izby. W przypadku zamówienia projektu w technologii lekkiej, drewnianej konstrukcji szkieletowej, powierzchnia użytkowa budynku jest o około 7% większa.